Női Jóga

Kinek ajánlott?

Minden Nőnek, aki...

  • hívást érez,
  • szeretne tenni a (női) egészségéért,
  • szeretne közelebb kerülni Önmagához,
  • szeretne időt fordítani Önmagára,
  • szeretné tudni megélni a női minőségének minden aspektusát, illetve saját női(es)ségét,
  • szeretné feloldani női(es)ségével kapcsolatos esetleges blokkjait,
  • szeretné megismerni és megérteni a kislányt (belső gyermek) és a nőt, a zabolátlan női erőt, ami benne lakozik.

Miben különbözik a női jóga más jógairányzatoktól?

A jógát a kezdetektől alapvetően férfiak gyakorolták, így nem meglepő, hogy általánosan az ászanák gyakorlása során hangsúlyos az erőkifejtés.

A női jóga ezzel szemben a megengedést, a beleengedést helyezi a középpontba. Gyakorlása során a jóga eszköztárának célzottan, csak bizonyos részét alkalmazzuk. Hosszabban tartjuk ki az ászanákat, hosszabb időt hagyunk magunknak, hogy akár esetleges blokkok oldódásán keresztül, megérkezhessünk az adott testhelyzetbe, illetve Önmagunkhoz, minden szinten. Nagy figyelmet fordítunk a légzőgyakorlatokra, a relaxáció különböző változataira, a kontroll elengedésére és a felszabadultság elérésére.

A női jóga célja

A női jóga alapvető célja a női EGÉSZség helyreállítása, a hormonrendszer, az idegrendszer és női szervek működésének kiegyensúlyozásán keresztül. Ezen felül egyfajta világítótoronyként, utat mutat nekünk, nőknek a női minőségünk újra való felfedezéséhez. Megnyitja a kapukat, hogy rátalálhassunk arra a zabolázatlan női erőre, ami bennünk lakozik. Segít kapcsolódni, mind a bennünk élő kislányhoz (belső gyermek), mind pedig a bennünk élő igaz nőhöz. Szinte észrevétlenül tanítja meg nekünk, hogy erőnket lágyan áramoltatva, hogyan tudjuk életünk különböző területein női minőségünk minden aspektusát megélni.

Női lét és a felgyorsult világ

A mai világ hatalmas kihívások elé állítja a nőket. Egyszerre sok szintéren kell helytállniuk. Eltolódtak a férfi-női szerepek, a világ felgyorsult, rengeteg stressz éri általánosan az embereket, az élelmiszerek minősége, eredete sokszor kétes, ami komoly hatással lehet a szervezetre, így magára a hormonrendszerre is. Nincs idő a pihenésre, de nagyobb baj, hogy sokszor nincs idő Önmagunkra sem.

Az egyensúly tartós felborulása az életben bizony nem marad következmények nélkül. Előbb vagy utóbb megjelennek a fizikai tünetek. Így van ez akkor is, amikor a nő női minőségében borul fel az egyensúly. Így nem csoda, hogy egyre több hölgynél jelentkeznek női szerveket, hormonrendszert érintő zavarok.

A női jóga alkalmazása segít kiegyensúlyozni a hormonrendszer és az idegrendszer működését, illetve általánosan pozitív hatással van a női egészséget érintő problémák fennállása esetén is.